Зелена естафета
ЗВІТ про участь в фінальному етапі Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета»
З метою поширення практичної природоохоронної роботи в школі, залучення учнів до заходів щодо збереження та поліпшення стану довкілля, формування її життєвих компетентностей в умовах сьогодення у м. Черкаси з 09 квітня по 11 квітня 2019 року пройшов фінальний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета». На конкурс з’їхались команди з різних куточків України – Закарпаття, Львів, Вінниця, Одеса, Запоріжжя, Донецьк, Дніпропетровськ, Кіровоград, Харків, Суми, Полтава, Чернігов та відповідно Черкаси, загалом взяли участь 26 команд, та 2 команди брали участь заочно. Кожна область представляла дві команди від школи та позашкілля. Нашу область представляли теж дві команди – відокремлений підрозділ виконавчого комітету Богданівської сільської ради Богданівська філія І – ІІ ступенів КЗ «Богданівська опорна ЗШ І – ІІІ ступенів» учні 7 класу – Корнієнко Катерина та Товмач Олександра та КПЗ «Станція юних натуралістів» м. Павлоград учні 8 класу – Сенкевич Єлизавета та Семиборода Катерина. Дівчата презентували свою природоохоронну роботу за 2018 – 2019 н.р.
Програма конкурсу була дуже цікава, насичена та пізнавальна. Так 9 квітня пройшло урочисте свято з нагоди відкриття фінального етапу «Зелена естафета» та звіт-презентація напрямків роботи Естафети учасників конкурсу. Звіти були представлені різними формами – віршами, казками, легендами, з елементами агітбригад і т.д. Наша презентація (кожен слайд) був представлений в віршовій формі з підтримкою банера та маршруту, на що звернули увагу журі. За результатами конкурсу учні Богданівської школи посіли ІІ місце та учні Павлограда – ІІІ місце, комунальні заклади були нагороджені грамотами.
Після виступу була оглядова екскурсія містом Черкаси.
Наступного дня учні писали тестові завдання на звання «Кращий природоохоронець» та проведені моніторингові дослідження довкілля у формі квесту, де учні на 6 станціях практично пізнавали, як розпізнати по гіллям (по брунькам) рослину, як дізнатись про кількість нітратів в овочах та фруктах та інше.
В програмі Конкурсу була запланована та проведена екскурсія по м.Каневу, так ми відвідали «Тарасову гору» - національну святиню українського народу, музей Тараса, поклали квіти до пам’ятника та пройнялися його творами; Георгієвський (Успенський) собор, 1144 року; музей народно-прикладного мистецтва, побачили Канівське море.
11 квітня була екскурсія по комунальному закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради», де екскурсовод ознайомила з напрямками роботи позашкілля, дуже сподобався живий куточок та кімната народно-прикладного мистецтва.
На завершення пройшло урочисте завершення фінального етапу Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета».
Хочу виразити подяку всім організаторам КЗО «Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру», та м.Черкаси, які були долучені до організації та проведення донного заходу. Ми отримали велике задоволення та наповнилися знаннями та враженнями. Дякуємо!
Вчитель географії та біології Богданівської філії І – ІІ ступенів
КЗ «Богданівська опорна ЗШ І – ІІІ ступенів» Т.В.Топорова